Bibione

Bibione je populární přímořské letovisko v Itálii v regionu Benátsko, v provincii Benátky. Patří mezi nejoblíbenější mezi českými turisty. Má necelých 3000 stálých obyvatel, v létě se však jejich počet až zestonásobí. Bibione má 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž.


Vera Cruz - moře 100 m

MONO   2 x  

BILO      3 x  

BILO      4 x  

TRILO    5 x  

 

Itaca - moře 20 m, bazén

MONO    2 x  

MONO    3 x  

BILO       4 x  

BILO.      5 x  

 

Tivoli - moře 500 m, bazén

MONO    2 x  

BILO       3 x  

BILO       4 x  

TRILO     5 x  

 

 

 

 

BIBIONE  AUTOBUSEM

Pro rok 2022 jsme pro vás vybrali oblíbené apartmánové domy v Bibione Spiaggia, v centru blízko pěší a obchodní zóny bez bazénu: VERA CRUZ, ATHENA, AURORA, SMERALDA, EL PADO, moře asi 100 m; ALTAN moře asi 350m; uzavřené komplexy vždy s několika bazény s předzahrádkou: TIVOLI, AZZURO, SAN SIRO, MICHELANGELO moře asi 500 m

Ceny upřesníme  v cestovní kanceláři ADRIA.

Cena zahrnuje: 

ubytování - 7 nocí v apartmánu, bez jídla, kuchyňku, vždy plastový nábytek na balkónu nebo na venkovní terase, všechny spotřeby, cestovní kancelář s delegátem  v místě pobytu. 

Cena nezahrnuje (CENY Z ROKU 2021):

plážový servis  = slunečník, lehátko a křeslo;

klimatizace:  (je - li možná) 1390 Kč/ apartmán / týden/, do 13.6. a od 5.9. – 990 Kč;

pobytová taxa se platí v místě - 5,75 € os./týden; 

domácí mazlíček /pokud je dovoleno/ 1 200 Kč  

ložní prádlo 250 Kč/osoba;

závěrečný úklid: mono 950 Kč, bilo 1 200 Kč, trilo 1 350 Kč; 

dětská postýlka - 690 Kč /týden;  

1 večeře v restauraci - 340 Kč, na výběr je z 10 hlavních chodů a servírován je zeleninový salát, v ceně též 0,5 l vody či 0,25 l jiný nealko nápoj nebo stolní víno; 

bazény v rezortech jsou v provozu cca od poloviny května do poloviny září. 

Doprava autobusem   zpáteční jízdenka 2 290 Kč.

Jako každý rok máme v nabídce velké množství apartmánů dle vašeho výběru a individuálních požadavků, které vám můžeme objednat u našeho italského partnera dle nabídky v cestovní kanceláři ADRIA.

BIBIONE je jedno z nejoblíbenějších italských letovisek. Nachází se na pobřeží Jaderského moře mezi Terstem a Benátkami a je ideálním místem k odpočinku. Ti, kdo sem jedou, dobří ví proč - pozvolný vstup do moře a řada vodních i pozemních atrakcí přitahuje především rodiny s dětmi, mladí ocení řadu restaurací a noční život. Návštěvníci jsou především ze samotné Itálie, Německa, Rakouska, Čech a Slovenska. Na východním konci Bibione se tyčí maják známý z mnoha pohlednic a dále na východ je už jen ústí řeky Tagliamento oddělené vodním kanálem a za ním začínají pláže Lignana. Caorle se nachází několik kilometrů západně od Bibione Pineda. Celý region spadá do provincie Veneto, jejímž hlavním městem jsou Benátky. Bibione je poměrně rozsáhlé letovisko podél osmikilometrové pláže. Od západu k východu ho tvoří čtyři navazující části - Pineda, Lido del Sole, Spiaggia a Lido del Pini. Nejrušnější a hlavní částí letoviska je Spiaggia, kde se odehrává také většina nočních dění. Centrem města i této čtvrti je náměstí Piazza Fontana s osvícenou fontánou. Nachází se tu také lázeňský komplex Bibione Thermae. V Pinedě je malý přístav, odkud vyráží výletní lodě.

Něco málo z historie

V roce 2016 Bibione oslaví 60. výročí vzniku a neustále se rozvíjí, což odpovídá původnímu záměru. Je ideálně položeno přímo u moře v přirozeném, klidném prostředí, kde převládá zeleň a disponuje všemi výhodami pro klidnou dovolenou. Najdete zde bytové, hotelové, apartmánové a vilové komplexy s bazény, tenisovými kurty a animací pro vaše děti i dospělé, přes 1 000 obchodů, mnoho sportovních zařízení, zábavné kulturní a společenské akce, výlety do okolí. Možnosti pro aktivní odpočinek se neustále zvyšují.

Pláž v Bibione

Tak jako v celé severní Itálii, je i v Bibione pláž písčitá, osm kilometrů dlouhá se zde jen pozvolna svažuje do moře, jehož voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky. Čistotu vody zajišťuje především řeka Tagliamento, která pramení v Dolomitech a právě zde ústí do moře. V sezóně je větší část plážového prostoru obsazena lehátky a slunečníky, které buď patří k přilehlým hotelům, nebo je možné si zaplatit jejich užití. Je jich tu přes dvacet tisíc. Bez placení je místo mezi mořem a sektorem s lehátky. Přístup do moře je hodně pozvolný, což je ideální pro rodiny s dětmi a vodní hry; pokud si chcete zaplavat, musíte dojít až několik desítek metrů. Průměrná šířka pláže je 300m, jsou zde hřiště na volejbal, nohejbal, kopanou, dětské hřiště. Můžete zde, ale najít i menší pláže, které poskytují více soukromí, pláže směrem k majáku jsou cílem nudistů. Na plážích je k dispozici první pomoc, sprchy, toalety, bufety, střediska vodních sportů. Pláže se každý večer pečlivě uklízí a tak má Bilione řadu ocenění za čisté prostředí. V roce 2003 obdrželo Bibione jako jediné letovisko v Benátském kraji ocenění Modrá vlajka a je jediným italským certifikovaným letoviskem.

Cesta do Bibione

Nemalá část rekreantů volí pro cestu do Bibione vlastní dopravu. Optimální trasa vede přes České Budějovice do rakouského Linze nebo přes SRN vždy do Salzburgu, Villachu. Dále do italského Tarvisia, Udine a z Latisany do Bibione. Je dlouhá necelých 700km. A pokud se někde nezaseknete, dá se ujet za 7, 8 hodin. O aktuální výši poplatků v Rakousku a Itálii budete informováni v „Pokynech na cestu“.

Volný čas

Pro volný čas nabízí Bibione svým hostům velký výběr možností. PRO PŘÍZNIVCE SPORTU: tenis, plovárny, minigolf, plážové hry, nohejbal, plážový volejbal, kanoe, sportovní rybaření, windsurfing, plachtění, trasy pro cyklisty, projížďky na koních, vodní lyže, let padákem za motorovým člunem. Nejznámější sportovní středisko je BEVERLY HILL. Nachází v Lido dei Pini a je otevřeno od dubna do října od 7.00 do 2.00. nabízí otevřený bazén, tenisové kurty s antukou i umělým povrchem, hřiště na malou kopanou s umělým povrchem, hřiště na soft tenis, trampolíny, dětské hřiště, restauraci. Největší tenisový areál – CENTRO TENNISTICO COMUNALE – má 4 kurty s umělým osvětlením, 3 kurty s umělým povrchem, 2 zastřešené kurty. PO AKTIVNĚ PROŽITÉM dni nabízí Bibione mnoho míst na příjemné posezení. Pro mladší návštěvníky jsou zde otevřeny dvě velké diskotéky. Každé úterý se konají oblíbené trhy od 8.00 do 12.00 na parkovišti před lunaparkem. Procházka kolem obchodů, které jsou otevřeny až do 24.00, příjemná večeře v typických restauracích nebo porce pizzy na lavičce. Diskotéky, taneční večery, bary, pivnice, výstavy, lunapark, různé slavnosti, taneční večery. Když nebude počasí na koupání anebo si budete chtít od slunce odpočinout, Vám nabízíme výlety do Benátek, Terstu, aguapark v Ligninu apod. Když přijedete v září navštivte oblíbený SEPTEMBERFEST.

Lázně

Bibione od roku 1996 disponuje kompletně vybaveným lázeňským centrem. Lázeňské středisko se řídí vysokými kritérii, která umožňují uspokojit nejnáročnější požadavky návštěvníků a je umístněno v rozsáhlém parku se stromovým hájem, květinami, u velké pláže a nedaleko centra, tedy na ideálním místě. Díky účinkům termálních vod je možné zvolit to, co prospěje právě Vašemu zdraví. Vzhledem k tomu, že lázně jsou v provozu po celý rok, může každý návštěvník naplánovat osobně svoji dovolenou na zotavení. V lázních si můžete zaplatit tyto léčebné procedury: bahenní lázeň a sprcha, terapeutická lázeň, aerosol s inhalací, masáže, reaktivace, sauna, počítačově sestavená dieta, kosmetická masáž, masáž proti celulitidě. Lázně disponují krytým a otevřeným bazénem. Doporučujeme lázně navštívit v sobotu, kdy odjíždíte domů a nemáte k dispozici zázemí apartmánu. Je to příjemné zpestření posledního dne pobytu v Bibione.

Ubytování v této destinaci

Apartmánový dům ITACA

2 - 6 lůžkové klimatizované apartmány, u mimosezónních termínů je autobus v ceně
Jediný apartmánový dům s bazénem přímo u pláže; s balkóny a výtahem.
Apartmánový dům OASI

Apartmány ALTAN, ISI ......

apartmány - balkón, moře 300 m, klima za příplatek
Apartmánové domy v oblíbené části Bibione SPIAGGIA s balkóny a výtahem.
VERA CRUZ

Apartmány VERA CRUZ, ATHENA, AURORA, GIULIANA, EL PADO, SMERALDA

apartmány - balkón, moře 100 m, klima za příplatek
Velice žádané apartmánové domy s balkóny a výtahem. Výborná poloha.
Tivoli

VILLAGGIO TIVOLI, AZZURO, MICHELANGELO, SAN SIRO

Uzavřený komplex, předzahrádka, venkovní krb, několik bazénu, dětské hřiště, klima za příplatek
Jsou komplexy přízemních vilek, vždy několik bazénů, dětské bazény, multifunkční hřiště, pláž 500 - 600 m. Velice oblíbené ubytování a také nejdříve vyprodané.