Bibione

Autobusovou dopravu objednáváme u pražského dopravce, který nabírá naše klienty v Rokycanech a v Plzni.

Cena dopravy zpáteční jízdenky je 2 790,-

 

Bibione je populární a nejoblíbenější Italské přímořské letovisko v regionu BenátskoMá 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž kde jsou lehátka, slunečníky, palmy a květiny, plážové bary, dětské atrakce ....... prostě všechno na co si jen vzpomenete.

BIBIONE  AUTOBUSEM

Pro rok 2024 jsme pro vás vybrali oblíbené apartmánové domy v Bibione Spiaggia, v centru blízko pěší a obchodní zóny bez bazénu: VERA CRUZ, ATHENA, AURORA, SMERALDA, EL PADO, moře asi 100 m; ALTAN moře asi 350m; uzavřené komplexy vždy s několika bazény s předzahrádkou: TIVOLI, AZZURO, SAN SIRO, MICHELANGELO moře asi 500 m.

Ceny za ubytování upřesníme  v CA ADRIA.

Cena zahrnuje: 

ubytování - 7 nocí v apartmánu, bez jídla, kuchyňku, vždy plastový nábytek na balkónu nebo na venkovní terase, spotřeby energii jsou v některých případech splatné v CK v Bibione.

Cena nezahrnuje:

plážový servis: 1 990 Kč = slunečník, lehátko a křeslo

klimatizace - pokud není v ceně, je možná za příplatek

pobytová taxa: 7 € os./týden, je splatná v CK v Bibione

domácí mazlíček: /pokud je dovoleno/ 1 700 Kč / týden 

ložní prádlo: 320 Kč / osoba

závěrečný úklid je možný za příplatek

dětská postýlka za příplatek  

1 večeře v restauraci - 350 Kč, na výběr je z 10 hlavních chodů a servírován je zeleninový salát, v ceně též 0,5 l vody či 0,25 l jiný nealko nápoj nebo stolní víno

bazény: v provozu cca od poloviny května do poloviny září 

doprava autobusem:  zpáteční jízdenka 2 790 Kč

Ceny za hotelové ubytování např. hotel  AMBURGO, AMBASADOR, GERMANIA či Garni Hotel LOSANNA  upřesníme  v CA ADRIA.

BIBIONE je jedno z nejoblíbenějších italských letovisek. Nachází se na pobřeží Jaderského moře mezi Terstem a Benátkami a je ideálním místem k odpočinku. Ti, kdo sem jedou, dobří ví proč - pozvolný vstup do moře a řada vodních i pozemních atrakcí přitahuje především rodiny s dětmi, mladí ocení řadu restaurací a noční život. Návštěvníci jsou především ze samotné Itálie, Německa, Rakouska, Čech a Slovenska. Na východním konci Bibione se tyčí maják známý z mnoha pohlednic a dále na východ je už jen ústí řeky Tagliamento oddělené vodním kanálem a za ním začínají pláže Lignana. Caorle se nachází několik kilometrů západně od Bibione Pineda. Celý region spadá do provincie Veneto, jejímž hlavním městem jsou Benátky. Bibione je poměrně rozsáhlé letovisko podél osmikilometrové pláže. Od západu k východu ho tvoří čtyři navazující části - Pineda, Lido del Sole, Spiaggia a Lido del Pini. Nejrušnější a hlavní částí letoviska je Spiaggia, kde se odehrává také většina nočních dění. Centrem města i této čtvrti je náměstí Piazza Fontana s osvícenou fontánou. Nachází se tu také lázeňský komplex Bibione Thermae. V Pinedě je malý přístav, odkud vyráží výletní lodě.

Něco málo z historie

V roce 2016 Bibione oslaví 60. výročí vzniku a neustále se rozvíjí, což odpovídá původnímu záměru. Je ideálně položeno přímo u moře v přirozeném, klidném prostředí, kde převládá zeleň a disponuje všemi výhodami pro klidnou dovolenou. Najdete zde bytové, hotelové, apartmánové a vilové komplexy s bazény, tenisovými kurty a animací pro vaše děti i dospělé, přes 1 000 obchodů, mnoho sportovních zařízení, zábavné kulturní a společenské akce, výlety do okolí. Možnosti pro aktivní odpočinek se neustále zvyšují.

Pláž v Bibione

Tak jako v celé severní Itálii, je i v Bibione pláž písčitá, osm kilometrů dlouhá se zde jen pozvolna svažuje do moře, jehož voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky. Čistotu vody zajišťuje především řeka Tagliamento, která pramení v Dolomitech a právě zde ústí do moře. V sezóně je větší část plážového prostoru obsazena lehátky a slunečníky, které buď patří k přilehlým hotelům, nebo je možné si zaplatit jejich užití. Je jich tu přes dvacet tisíc. Bez placení je místo mezi mořem a sektorem s lehátky. Přístup do moře je hodně pozvolný, což je ideální pro rodiny s dětmi a vodní hry; pokud si chcete zaplavat, musíte dojít až několik desítek metrů. Průměrná šířka pláže je 300m, jsou zde hřiště na volejbal, nohejbal, kopanou, dětské hřiště. Můžete zde, ale najít i menší pláže, které poskytují více soukromí, pláže směrem k majáku jsou cílem nudistů. Na plážích je k dispozici první pomoc, sprchy, toalety, bufety, střediska vodních sportů. Pláže se každý večer pečlivě uklízí a tak má Bilione řadu ocenění za čisté prostředí. V roce 2003 obdrželo Bibione jako jediné letovisko v Benátském kraji ocenění Modrá vlajka a je jediným italským certifikovaným letoviskem.

Cesta do Bibione

Nemalá část rekreantů volí pro cestu do Bibione vlastní dopravu. Optimální trasa vede přes České Budějovice do rakouského Linze nebo přes SRN vždy do Salzburgu, Villachu. Dále do italského Tarvisia, Udine a z Latisany do Bibione. Je dlouhá necelých 700km. A pokud se někde nezaseknete, dá se ujet za 7, 8 hodin. O aktuální výši poplatků v Rakousku a Itálii budete informováni v „Pokynech na cestu“.

Volný čas

Pro volný čas nabízí Bibione svým hostům velký výběr možností. PRO PŘÍZNIVCE SPORTU: tenis, plovárny, minigolf, plážové hry, nohejbal, plážový volejbal, kanoe, sportovní rybaření, windsurfing, plachtění, trasy pro cyklisty, projížďky na koních, vodní lyže, let padákem za motorovým člunem. Nejznámější sportovní středisko je BEVERLY HILL. Nachází v Lido dei Pini a je otevřeno od dubna do října od 7.00 do 2.00. nabízí otevřený bazén, tenisové kurty s antukou i umělým povrchem, hřiště na malou kopanou s umělým povrchem, hřiště na soft tenis, trampolíny, dětské hřiště, restauraci. Největší tenisový areál – CENTRO TENNISTICO COMUNALE – má 4 kurty s umělým osvětlením, 3 kurty s umělým povrchem, 2 zastřešené kurty. PO AKTIVNĚ PROŽITÉM dni nabízí Bibione mnoho míst na příjemné posezení. Pro mladší návštěvníky jsou zde otevřeny dvě velké diskotéky. Každé úterý se konají oblíbené trhy od 8.00 do 12.00 na parkovišti před lunaparkem. Procházka kolem obchodů, které jsou otevřeny až do 24.00, příjemná večeře v typických restauracích nebo porce pizzy na lavičce. Diskotéky, taneční večery, bary, pivnice, výstavy, lunapark, různé slavnosti, taneční večery. Když nebude počasí na koupání anebo si budete chtít od slunce odpočinout, Vám nabízíme výlety do Benátek, Terstu, aguapark v Ligninu apod. Když přijedete v září navštivte oblíbený SEPTEMBERFEST.

Lázně

Bibione od roku 1996 disponuje kompletně vybaveným lázeňským centrem. Lázeňské středisko se řídí vysokými kritérii, která umožňují uspokojit nejnáročnější požadavky návštěvníků a je umístněno v rozsáhlém parku se stromovým hájem, květinami, u velké pláže a nedaleko centra, tedy na ideálním místě. Díky účinkům termálních vod je možné zvolit to, co prospěje právě Vašemu zdraví. Vzhledem k tomu, že lázně jsou v provozu po celý rok, může každý návštěvník naplánovat osobně svoji dovolenou na zotavení. V lázních si můžete zaplatit tyto léčebné procedury: bahenní lázeň a sprcha, terapeutická lázeň, aerosol s inhalací, masáže, reaktivace, sauna, počítačově sestavená dieta, kosmetická masáž, masáž proti celulitidě. Lázně disponují krytým a otevřeným bazénem. Doporučujeme lázně navštívit v sobotu, kdy odjíždíte domů a nemáte k dispozici zázemí apartmánu. Je to příjemné zpestření posledního dne pobytu v Bibione.

Spolupráce s CK FISCHER

Ubytování v této destinaci

Athena

apartmány - balkón, moře 100 m, klimatizace a plážový servis za příplatek
ITACA

Apartmány ITACA

apartmány - výhled na moře, balkón, moře 20 m, bazén, klimatizace a plážový servis za příplatek
 
VERA CRUZ

VERA CRUZ

apartmány - balkón, moře 100 m, klimatizace a plážový servis za příplatek
Tivoli

VILLAGGIO TIVOLI, AZZURO, MICHELANGELO

Uzavřený komplex, předzahrádka, venkovní krb, několik bazénů, dětské hřiště, klimatizace a plážový servis za příplatek